Ako čistiť kozmetické štetce?

vc_optimized

 

Najväčšími pomocníkmi pri nanášaní make-upu sú kozmetické štetce. A aby nám dobre slúžili, musíme sa o ne patrične starať. Štetce je potrebné pravidelne čistiť, pretože tým že sa v nich usadzujú použité produkty, vytvárajú sa v nich baktérie, ktoré môžu spôsobiť pleťové problémy

 

A ako často treba štetce čistiť?

Závisí to na tom, ako často štetce používate, no všeobecne by to malo byť 1-2x do týždňa. Náchylnejšie na tvorbu baktérií sú štetce používané na tekuté a krémové produkty ako napríklad make-up. 

 

Ako čistiť kozmetické štetce? 

Sú 2 možnosti:

1. Ak sa Vám práve nechce štetce prať a čakať kým uschnú, môžete použiť náš čistič kozmetických štetcov. Jeho výhodou je, že ho môžete rýchlo použiť aj počas líčenia a nepotrebujete na to žiadny čistiaci prostriedok. Jednoducho štetec zoberiete a krúživými pohybmi očistíte o špeciálnu špongiu. Špinavú špongiu je možné prať v horúcej vode s mydlom. Takto môžete na jedno líčenie použiť len jeden štetec a vždy pri zmene farby štetec za pár sekúnd očistiť. 

 

t

 

2. Štetce treba raz za čas vyčistiť aj hĺbkovo. Na to Vám stačí čistiaci prostriedok na štetce a naša pomôcka na čistenie štetcov. Krúživými pohybmi sa so štetcom pohybujete po čistiacej pomôcke, až kým z neho nepôjde úplne čistá voda. Naša čistiaca pomôcka je zo silikónu, takže ju ľahko umyjete. 

 

ww

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie