Ako čistiť kozmetické štetce?

vc_optimized

 

Najväčšími pomocníkmi pri nanášaní make-upu sú kozmetické štetce. A aby nám dobre slúžili, musíme sa o ne patrične starať. Štetce je potrebné pravidelne čistiť, pretože tým že sa v nich usadzujú použité produkty, vytvárajú sa v nich baktérie, ktoré môžu spôsobiť pleťové problémy

 

A ako často treba štetce čistiť?

Závisí to na tom, ako často štetce používate, no všeobecne by to malo byť 1-2x do týždňa. Náchylnejšie na tvorbu baktérií sú štetce používané na tekuté a krémové produkty ako napríklad make-up. 

 

Ako čistiť kozmetické štetce? 

Sú 2 možnosti:

1. Ak sa Vám práve nechce štetce prať a čakať kým uschnú, môžete použiť náš čistič kozmetických štetcov. Jeho výhodou je, že ho môžete rýchlo použiť aj počas líčenia a nepotrebujete na to žiadny čistiaci prostriedok. Jednoducho štetec zoberiete a krúživými pohybmi očistíte o špeciálnu špongiu. Špinavú špongiu je možné prať v horúcej vode s mydlom. Takto môžete na jedno líčenie použiť len jeden štetec a vždy pri zmene farby štetec za pár sekúnd očistiť. 

 

t

 

2. Štetce treba raz za čas vyčistiť aj hĺbkovo. Na to Vám stačí čistiaci prostriedok na štetce a naša pomôcka na čistenie štetcov. Krúživými pohybmi sa so štetcom pohybujete po čistiacej pomôcke, až kým z neho nepôjde úplne čistá voda. Naša čistiaca pomôcka je zo silikónu, takže ju ľahko umyjete. 

 

ww