12 dôvodov, prečo používať ružovú vodu

pinkrose_optimized

Ponuka kvetinových vôd je dnes veľmi pestrá a nájsť si svojho favorita určite nie je problém. Niektoré kvetinové vody sú vhodné pre všetky typy pleti, iné svojimi účinkami zas pomáhajú zmiešanej, mastnej a problematickej pleti. Najznámejšou medzi kvetinovými vodami je práve ružová voda, a niet sa čo čudovať! 

O skvelých účinkoch ružovej vody vedela už Kleopatra, ktorá je známa svojou neobyčajnou krásou. Ružová voda má skvelé účinky na pleť či vlasy, a k tomu krásne vonia. 

Ružová voda sa získava vodnou destiláciou z čerstvých lupeňov kvetov ruže damašskej, ktorá má úžasné hydratačné účinky. Vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe esenciálnych olejov. Kvalitnú ružovú vodu spoznáte tak, že v zložení nenájdete alkohol ani iné konzervačné látky. Je vhodná pre všetky typy pleti. Poteší ako majiteľky mastnej a zmiešanej pleti, tak aj citlivej, suchej alebo zrelej. Ružová voda je univerzálny produkt, ktorý má množstvo využití. Môžete ju primiešať do pleťového krému alebo masky, používať ju ako tonikum, vodu po holení, fixátor make-upu, hydratačný sprej na vlasy, podklad pred nanesením pleťových olejov...

 

Tu je 12 dôvodov, prečo by ste aj Vy mali začať používať ružovú vodu:

1. Vyrovnáva pH pokožky a tonizuje ju. Udržuje v pokožke vlhkosť a tak zabraňuje jej vysušovaniu. Zjednocuje nerovnomerný tón pleti a bojuje s pigmentovými škvrnami. 

2. Má antiseptické a antibakteriálne vlastnosti. Ružová voda kožu perfektne dezinfikuje a pôsobí proti zápalovým procesom. Vďaka tomu a tiež vďaka svojim sťahujúcim účinkom je skvelým pomocníkom pri liečbe akné. 

3. Čistí pokožku. Je jedným z obľúbených produktov na odličovanie, pretože je veľmi jemná k pleti aj očnému okoliu. Ak zaradíte ružovú vodu k Vášmu pravidelnému čisteniu pleti, zbaví pokožku nielen prachu a nečistôt, ale aj odumretých kožných buniek. 

4. Lieči popálenú pokožku, zmierňuje podráždenie a začervenanie. Regeneruje popálenú alebo podráždenú pokožku, príjemne chladí a upokojuje ju. 

5. Odstraňuje čierne bodky. Upchaté póry, ktoré sa prejavujú ako čierne bodky, väčšinou v problematickej T-zóne, odstránite pravidelným používaním kvalitnej ružovej vody. 

6. Pôsobí mimoriadne osviežujúco. V lete vo vysokých teplotách, v zime, doma, vonku, v práci. Kedykoľvek potrebujete osvieženie, siahnite po ružovej vode a doprajte svojej pleti refresh, skľudňenie a hydratáciu. 

7. Zbavuje pokožku jemných liniek a vrások. 

8. Môžete ju použiť ako prírodný fixátor make-upu. Po prestriekaní líčenia ružovou vodou make-up vyzerá krajšie a dlhšie vydrží. Keďže naša ružová voda neobsahuje alkohol, je vhodná aj pre citlivú pleť, ktorú inak bežné fixačné spreje vysušujú. 

9. Odstraňuje očné opuchy. Na vatový tampón nastriekajte trochu ružovej vody a priložte na oči. Stopy únavy zmiznú a pleť v okolí očí zostane jemná a vypnutá. 

10. Je skvelým pomocníkom pre naše vlasy. Podporuje prekrvenie pokožky hlavy a tým aj rast nových vlasov a ich hydratáciu. 

11. Možno ju použiť ako vodu po holení. Je skvelá na uzatvorenie pórov po holení a dezinfekciu pokožky. 

12. Ružová voda ako podklad poď pleťové olejeAk je pleť pred nanesením pleťového oleja navlhčená, olej ľahšie vsiakne a pleť nezostáva dlho mastná. Chlórovaná voda z vodovodu však pri dlhodobom používaní môže pleť vysušovať. Ak ju nahradíme ružovou vodou, pleť bude hydratovaná a účinky oleja sa s podporou ružovej vody zvýraznia.

 

Vyskúšajte ružovú vodu v spreji od značky MusK, ktorej zloženie je 100% voda z kvetov damašskej ruže. Nepotrebuje žiaden konzervant a tak predstavuje čisto prírodný produkt, ktorý spĺňa aj tie najprísnejšie kritéria kladené na prírodnú kozmetiku.